DARY PODLASIA PRAWOŚLAZ KORZEŃ 50G
towar niedostępny
Opis
OPIS: Prawoślaz występuje rodzimie w Europie środkowej i południowo-wschodniej. W Polsce w stanie naturalnym spotykany dość rzadko. Do celów leczniczych jest uprawiany. Roślina dostarcza dwóch surowców leczniczych: korzeni i liści.
DZIAŁANIE: Osłaniające, zmiękczające i ułatwiające odkrztuszanie, w kłopotach z układem trawiennym.
ZASTOSOWANIE: Korzenie prawoślazu są szeroko stosowane w chorobach układu oddechowego, np. w zapaleniu gardła i krtani, w ostrym suchym kaszlu, w zaflegmieniu, w bronchitach. Korzenie mają skuteczne działanie osłaniające w lekkich oparzeniach jamy ustnej (np. gorącymi potrawami) oraz w nieżytach przewodu pokarmowego i w biegunkach (działanie śluzów i pektyn z surowca). Należy jedynie pamiętać, że zawarty w surowcu śluz, ochraniając błony śluzowe organizmu przed wpływem drażniących czynników, może jednocześnie utrudnić wchłanianie niektórych składników pokarmowych, np. witamin lub pewnych leków. W innych przypadkach przedłuża działanie na błony śluzowe związków dobrze rozpuszczalnych w wodzie, np. garbników, dlatego korzystne jest współdziałanie środków śluzowych i garbnikowych w leczeniu biegunek. Stosowany również w kłopotach z zaparciami, w nadkwaśności.
PROPONOWANE SPOSOBY PODANIA: Wyciąg: 1 łyżkę stołową rozdrobnionych korzeni zalać szklanką wody o temperaturze pokojowej lub ciepłej, pozostawić na godzinę lub dłużej, następnie przecedzić. Podawać do picia 3—6 razy dziennie po łyżce lub więcej w zależności od wieku — w suchym kaszlu lub nieżycie żołądka.
FORMA PAKOWANIA: Surowiec jest pakowany ręcznie oraz sprzedawany w estetycznych torebkach, które posiadają atest na przechowywanie żywności.
Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter tylko i wyłącznie informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.