Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Orlen Paczka) już od 99,00 zł.

Podstawowa suplementacja prozdrowotna na cyklu SAA

0
Podstawowa suplementacja prozdrowotna na cyklu SAA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawowa suplementacja na cyklu sterydowym - jak dbać o zdrowie przy SAA?

Sterydy Anaboliczno-Androgenne, w skrócie SAA, to syntetyczne związki na bazie naturalnego testosteronu, powodujące szereg reakcji chemicznych. Zwiększony anabolizm, czyli budowa nowych tkanek i intensywna regeneracja organizmu, jest tylko jednym z efektów stosowania SAA. Sterydy wpływają na ludzki organizm globalnie, od zmian w obrębie muskulatury, po ingerencje w układzie hormonalnym. Należy pamiętać, że stosowanie tej formy dopingu niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia, zwłaszcza w kontekście długofalowym. Aby w jak najmniejszym stopniu zminimalizować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, oraz wykorzystać maksymalny potencjał przyjmowanych substancji, należy zadbać o prawidłową suplementację. Wiele osób bagatelizuje ten fakt, z czym wiążą się później przykre epizody, między innymi z depresją w tle. Podstawową kwestią jest uzmysłowienie sobie, iż sterydy to nie cukierki na mięśnie a poważne zmiany w funkcjonowaniu organizmu, które mogą prowadzić do niebagatelnych zaburzeń w sferze psycho-fizycznej. To przede wszystkim leki, więc jak każdy lek, powinny być przyjmowane z odpowiednią wiedzą, najlepiej pod kontrolą lekarza który dobierze odpowiednie środki oraz dawki, uwzględniając nasz stan zdrowia.

 

Spis Treści

  1. Suplementy na cyklu sterydowym - czy są konieczne?
  2. Układ krążenia i serce
  3. Prostata, stawy i włosy
  4. Co jeszcze?
  5. Podsumowanie


Suplementacja na cyklu sterydowym - czy jest konieczna? Kiszki marsza grają

Oczywiście, że tak. Zarówno z punktu widzenia zdrowia, jak i biologii. W dużym uproszczeniu, sterydy podkręcają możliwości naszego organizmu, zwiększając adaptacje składników odżywczych a także pobudzając samo łaknienie. Już tutaj możemy się zatrzymać i wyróżnić pierwszy powód do stosowania suplementacji. Duża ilość pokarmu może obciążyć nasz układ trawienny, co w połączeniu z oralną formą dopingu, zwiększa ryzyko wystąpienia problemów z żołądkiem oraz wątrobą. Dobrym rozwiązaniem będzie włączenie odpowiedniej jakości probiotyków do diety, a także picie ziół wspomagających prace wątroby. Szczególnie polecane jest zastosowanie ostropestu plamistego, który potrafi zdziałać cuda z uszkodzoną wątrobą. Jego silne działanie regeneracyjne, na pewno otoczy opieką ten kluczowy dla naszego zdrowia narząd, a także pomoże odprowadzać z niego toksyny przyjmowane wraz z dopingiem czy pożywieniem. Innym świetnym dodatkiem wspomagającym regenerację wątroby, będzie również karczoch oraz osławiony NAC. Ten ostatni, nie dość, że pomoże nam w detoksykacji całego organizmu, to również dołoży cegiełkę w budowie nowych komórek, co znacznie zwiększy profity płynące ze stosowania dopingu pod kątem muskulatury.

Układ krążenia i serce

Kolejny kluczowy aspekt. Serce i układ krążenia, są równie mocno narażone na negatywne strony stosowania dopingu, między innymi przez nienaturalny wzrost ciśnienia. Doskonałym dodatkiem który z powodzeniem możemy zastosować w kuchni, będzie czosnek. Znakomity na redukcje ciśnienia i poprawę krążenia krwi w całym organizmie. Wraz z czosnkiem, warto także przyjmować głóg w formie klasycznej herbatki, który również pomoże nam w obniżeniu ciśnienia krwi, nie wspominając już o całym wachlarzu dodatkowych korzyści dla naszego zdrowia. Jeśli do tego duetu dodamy nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3, możemy spać spokojnie. Omega 3 bowiem, przywróci zaburzoną przez sterydy równowagę między "złym" a "dobrym" cholesterolem, czyli LDL oraz HDL. Wiele badań wskazuję, iż najczęstszym problemem po odstawieniu środków dopingujących, są problemy natury cholesterolu LDL, którego zbyt duże stężenie powoduje szereg poważnych schorzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie włączenie do diety orzechów włoskich, które poza profitami zdrowotnymi, dostarczą nam także fajny bilans białka i tłuszczy. Suplementów z kwasami omega 3 jest wiele, z naszej strony polecamy zastosowanie oleju konopnego i profilaktycznie, dobrego zestawu z wysoką zawartością DHA oraz EPA w postaci kapsułek.

Prostata, stawy i włosy

Męski gruczoł krokowy, także jest narażony na nieprzyjemne w skutkach konsekwencje ze strony SAA. Niektóre formy sterydów mogą powodować przerost prostaty, powodując tym samym wiele problemów, nie tylko z oddawaniem moczu. Na ratunek przychodzi Saw Palmetto, czyli innymi słowy palma sabałowa. Ta w pełni naturalna substancja o bogatej palecie korzyści, zadba o męskie sprawy a także kondycję naszych włosów, która niestety może zostać mocno naruszona, powodując przedwczesne łysienie. Aby zapobiec temu, jednemu z najbardziej popularnych skutków ubocznych stosowania sterydów, wystarczy regularna suplementacja Saw Palmetto wraz z siarką organiczną. Tak mocna para nie tylko zadba o stan naszej fryzury, ale również ochroni stawy które na cyklu, zostaną poddane nienaturalnym obciążeniom ze względu na nieadekwatny wzrost siły względem więzadeł, które nie zdążą się do tego zaadaptować. Dzięki siarce zminimalizujemy ryzyko wystąpienia kontuzji, które są bardzo częstym zjawiskiem przy przyjmowaniu SAA.


Co jeszcze?

Mocną kartą w trosce o zdrowie na cyklu, okazać może się magnez. Magnez nie tylko pozytywnie wpłynie na pracę naszego serca i zapobiegnie rozwojowi prostaty, ale również ustabilizuje układ nerwowy, który zostaje często znacząco pobudzony przez stosowanie SAA. Kojąc nerwy, magnez zadba także o naszą pamięć i koncentrację. Dorzucając do tego cynk oraz witaminę C, mamy już w zasadzie wszystko czego nam potrzeba, aby przejść przez cały cykl sterydowy "bezobjawowo", patrząc pod kątem skutków ubocznych. Zastosowanie cynku uchroni nas przed problemami skórnymi, w postaci trądziku i wyprysków, powstających w wyniku silnych reakcji hormonalnych. Jeśli chcemy być absolutnie pewni, że nic nam nie grozi, warto wyrobić sobie nawyk picia pokrzywy. Więcej o właściwościach płynących ze stosowania "Słowiańskiej yerby mate", znajduję się pod tym linkiem. Pokrzywa przede wszystkim zadba o naszą krew i pomoże w regularnym usuwaniu toksyn, co na cyklu sterydowym odgrywa rolę kluczową, biorąc pod uwagę fakt, iż odpowiedzialna za to wątroba ma już, co robić. Jeśli zastosujemy się choćby do części porad zawartych w tym materiale, nie ma potrzeby stosowania dodatkowych kompleksów witamin, gdyż uwzględniliśmy je przy wyborze wspominanych w tekście preparatów.

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana suplementacja, jest gwarantem nie tylko maksymalnych zysków płynących z cyklu sterydowego, ale również ochroną zdrowia które powinno być naszym priorytetem. Ingerencja w układ hormonalny zawsze wiąże się z konsekwencjami dla naszego organizmu, jednak podchodząc do tego profesjonalnie jesteśmy w stanie wielu rzeczom zapobiec. 

 

 

 

 

Wszystkie znajdujące się na blogu artykuły są własnością sklepu PROFIT i zabrania się ich kopiowania pod karą grzywny zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nasz sklep internetowy specjalizuje się w sprzedaży odżywek i suplementów diety, witamin, ziół, odzieży sportowej, akcesoriów sportowych oraz akcesoriów do sportów walki. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób chcących poprawić swoje zdrowie, sylwetkę, samopoczucie, formę fizyczną. Oferujemy produkty przyjazne osobom zmagającym się z cukrzycą, SIBO, nietolerancją glutenu, nietolerancją laktozy i wieloma innymi chorobami. Produkty oferowane są również osobom będącym na dietach typu KETO, Paleo, redukcyjnych lub masowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl